Özel harmanımızın ve kahvemizin mağazada sizin için hazırlanışı, gurur kaynağımızdır.

Baristalarımız (kahve hazırlama uzmanlarımız), Caffè Nero ekibindeki en önemli kişilerdir. Barista, tutkusunu, bilgisini, becerisini ve sanatını konuşturarak kahve hazırlar. Her seferinde mükemmel bir espresso hazırlamak ve bütün misafirlerimizi rahat hissettirmek, baristanın sorumluluğudur. Kahvenizi her zaman siz nasıl isterseniz öyle hazırlamaya çalışırız, ama kahvenizi beğenmezseniz de değiştiririz.

Mükemmel kahve, baristalarımızın tutkusu ve sanatıdır.

Barista eğitimi

Baristalarımızın mükemmel espresso yapma sanatında eğitim görmesi için özel bir eğitim ekibimiz bulunmaktadır. Yeni baristalar, mağazalarda göreve başlamadan önce yoğun eğitimden geçerler. Mağazalarda görevlendirildikten sonra da bir Maestro'nun gözetiminde görev içi eğitim alırlar ve bunun sonunda bir kahve hazırlama sınavını başarıyla tamamlamaları gerekir.
Ancak bundan sonra misafirlerimize kendi başlarına hizmet verebilirler. Caffè Nero mağazalarındaki yeni başlamış baristaları, bordo tişörtlerinden tanıyabilirsiniz. Lütfen onlara anlayış gösterin. Ünlü siyah tişörtümüzü giymeye ise, eğitimlerini tamamladıktan sonra hak kazanacaklardır.

Baristalarımız eğitimlerini tamamlayıp kahve tariflerinin tümünü öğrendikten sonra, kahveleri hızlı, hem de çok hızlı hazırlamayı öğrenirler. Deneyimli bir barista, aynı anda çok sayıda misafirimize hizmet verirken, düzenli müşterisinin içeceğini de daha siparişi gelmeden hazırlamış olabilir. Her zaman bire bir hizmet verdiğimiz için, baristalarımız kahveleri misafirimizin tam istediği gibi hazırlar ve düzenli misariflerimiz ne sevdiğini bilir.

Caffè Nero'da barista olmak zor olduğu kadar da zevkli bir iştir.